Батяри FAQ

Хто такі батяри?
Львівські батяри - субкультура, що панувала у Львові з середини ХІХ по середину ХХ століття. Батяри мали особливий зовнішній виглад, особливу говірку, полюбляли батярську музику, яка завжди була веселою, енергійною, під яку можна було від душі потанцювати та наспіватись в галасливій кнайпі.
Гуляти вони вміли щей як! Батяр любив гарних жінок, міцну випивку, веселий дотеп і гарну гулянку. Коли вони збирались у другій половині дня у Львові ставало значно веселіше - вони любили жартувати та підколювати усіх, хто смурний траплявся їм на шляху, тому довкола батярів зажди панували веселощі, дотеп та музика.
У Львові батяри жили у двох районах на Личакові ти Клепарові.
В ті часи це невід'ємний символ Львова.

Батяри - Пояснити не-галичанину, хто такий батяр, непросто. Найближчі синоніми – гульвіса, відчайдух. Однак вони не відображають змістового наповнення, а головне – духу цього культурного феномену львівської міської культури початку ХХ ст. Утім, дух батярства можна уповні відчути, спілкуючись з Віктором Морозовим.

1. п. Вікторе, неодноразово берете участь у святі Батяра чим вразите цього року?
І справді, можна сказати, що я вже ветеран львівського Дня Батяра, адже неодмінно виступаю на ньому разом із "Батяр-Бендом Галичина" і не збираюся відступати від цієї традиції й цього року, даруючи львів'янам і гостям міста нові батярські пісні.

2. Що нового презентуватимете на цьогорічному святі Батяра?
Якщо раніше ми виконували пісні, створені львівськими батярами ще на початку минулого сторіччя, то цього разу приготували сюрприз - нові сучасні батярські пісні, більшість з яких прозвучать на цьому святі Батяра вперше.

3. В одному з інтерв'ю Ви сказали, що батярство не залишилося в минулому, воно живе й нині. Що для вас означає сучасний "львівський батяр".
Це - елєґанцкий хуліган духу, що зневажає будь-яку владу, тим паче теперішню, табачно-семиножну, й шанує натомість ладне жіноцтво, веселе пияцтво і свій рідний Львів.

4. А себе Ви вважаєте батяром?
Без зайвої скромності зізнаюся, що так.

5. Зараз Ви працюєте над другим батярським альбомом. Скажіть, будь ласка, коли на нього чекати і чим він вразить?
Оце ж бо й буде нашим з "Батяр-Бендом Галичина" сюрпризом - адже презентація нашого другого батярського альбому "Серце батяра" відбудеться саме під час святкування Дня Батяра - 2 травня на площі Ринок. Приходьте - не пошкодуєте! Там буде безліч нових сучасних батярських пісень, яких ви ще ніколи й ніде не чули!!!

Замов іменне батярське посвідчення

Батяри всіх країн, єднайтесь!

"Серце Батяра""Тільки ві Львові"


DikArt DikArt